Urządzenia do czyszczenia okien

Dlaczego przy czyszczeniu urządzeniem Window-Washer pozostają ślady?

Prawidłowo działające i używane z godnie z zaleceniami myjki do czyszczenia okien Karcher nie pozostawiają na oknach, lustrach i szybach żadnych smug ani innych śladów. Jakie usterki lub błędy mogą powodować, że Twoja myjak do okien Karcher nie daje zadawalających efektów?

  • Mocne zabrudzenia okien, brud nie został skutecznie rozpuszczony

Rozwiązanie: Zadbaj o dokładne rozmiękczenie zabrudzeń

Okna są narażone na bardzo zróżnicowane zabrudzenia. W zależności od lokalizacji domu czy mieszkania na ich zewnętrznej stronie mogą osadzać się np. zabrudzenia wynikające z nadmiernego stężenia spalin w powietrzu, jak również kurz i pyły ze znajdujących się nieopodal pól rolnych czy placów budowy, soki lub pyły z drzew czy zabrudzenia pochodzenia zwierzęcego (ślady po owadach czy ptasie odchody).

Urządzenia do czyszczenia okien Karcher są wyposażone w spryskiwacze oraz skutecznie usuwające zabrudzenia pady wykonane z mikrofibry – materiału bezpiecznego dla szklanej powierzchni. W trakcie aplikacji środka czyszczącego upewnij się, że używasz wystarczającej ilości specyfiku, a w trakcie rozmiękczania przyjrzyj się, czy nie omijasz żadnego fragmentu szyby. Jeśli to konieczne wykorzystaj różne fizyczne metody rozmiękczenia twardych zabrudzeń.

Aby podnieść skuteczność czyszczenia, wykorzystaj dostępne w sklepie ASC-PRO środki chemiczne do myjek do okien, ich działanie działa szczególnie skutecznie na zabrudzenia, na które są narażone okna.

  • Gumowa listwa jest zużyta

Rozwiązanie: Wymienić listwę gumową

Gumowa listwa zbiera wodę, jaka gromadzi się na szybie lub innej czyszczonej urządzeniem Window-Washer powierzchni. Aby dysza mogła wessać całą zalegającą na szybie wodę, ta musi zostać zebrana przez gumową listwę. Jeśli listwa jest już zużyta – guma zdążyła się zmechacić, rozciągnąć lub została mechanicznie uszkodzona, wówczas nie zbierze całości wody z szyby. Niewessana do zbiornika przez urządzenie woda ze środkiem czyszczącym po wyschnięciu pozostawi na szybie zacieki.

Wymienne listwy zbierające znajdziesz w naszym sklepie w kategorii akcesoria do myjek do okien Karcher. W zależności od zapotrzebowania oferujemy listwy o szerokościach 280 mm lub 170 mm.

Myjki do okien – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Co jeszcze może pozytywnie wpływać na skuteczność urządzeń takich jak myjki do mycia okien Karcher ?

  • W zależności od wielkości powierzchni do wyboru masz dysze o różnej szerokości (170 mm oraz 280 mm). Używanie węższych ssawek na dużych oknach może powodować, że z większym prawdopodobieństwem ominiesz niektóre miejsca na szybie.
  • Opróżnianie zbiornika na brudną wodę na bieżąco spowoduje, że urządzenie nie obniży swojej skuteczności z powodu przepełnionego zbiornika.
  • Urządzenia premium posiadają możliwość regulacji odległości ssawki od krawędzi okna, co pomaga w usuwaniu wody z okolic uszczelnień na krawędziach szyby.
  • Zadbaj o to, by przystąpić do pracy z naładowanym akumulatorem.