Odkurzacze piorące Puzzi - czynności obsługowe: przed i w trakcie pracy | ASC PRO

Odkurzacze piorące Puzzi – czynności obsługowe: przed i w trakcie pracy

Profesjonalne odkurzacze piorące Puzzi przeznaczone są do czyszczenia wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek tekstylnych. Dogłębnie czyszczą runo wykładziny usuwając nieprzyjemny zapach i przywracając jej świeży wygląd. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni mogą pracować w jednym lub w dwóch przejściach roboczych.

Podnieść przezroczystą pokrywę w przedniej części obudowy Puzzi i wyjąć biały zbiornik. Napełnić zbiornik czystą wodą (maks. temp. 500C). Do zbiornika wsypać RM 760 Carpet Pro (1 miarka) lub RM 760 Tab. Carpet Pro (1-2 tabletek). Wymieszać do całkowitego rozpuszczenia. Roztwór przelać do wbudowanego zbiornika z tyłu obudowy Puzzi. Nie przekraczać zaznaczonego w zbiorniku poziomu MAX.

 

Opróżniony biały zbiornik odstawić na miejsce (przednia część obudowy Puzzi) i zamknąć przezroczystą pokrywę. Wąż spryskująco-odsysający oraz do ekstrakcji (zintegrowane) połączyć (2 wpięcia) z dyszą podłogową. Wąż spryskująco-odsysający oraz do ekstrakcji (zintegrowane) połączyć z 2 wejściami na obudowie Puzzi. Wpiąć kabel zasilający do gniazda elektrycznego.

 

Czyszczenie lekko zabrudzonej wykładziny

Włączyć jednocześnie przycisk spryskiwania i odsysania na urządzeniu. Przyciskając żółty przycisk na pistolecie nanieść roztwór na powierzchnię i odessać.

Po zakończeniu prania i uzupełnieniu zbiornika czystą wodą przepłukać całą powierzchnię              (2 przyciski na obudowie i przycisk na pistolecie spryskującym).

Włączyć przycisk spryskiwania na urządzeniu oraz przyciskając żółty przycisk na pistolecie nanosić roztwór czyszczący na wykładzinę. Pracować w nakładających się pasach.

Pozostawić na ok. 5 min. i odessać włączając przycisk odsysania. Po uzupełnieniu zbiornika czystą wodą i wciśnięciu obydwu przycisków na obudowie i przycisku na pistolecie, przepłukać wykładzinę.

 

Odkurzacze piorące Puzzi – czynności obsługowe: po zakończeniu pracy

Odciągnąć pozostałości roztworu czyszczącego z wbudowanego zbiornika w tyle obudowy Puzzi z użyciem węża spryskujaco-odsysającego i pistoletu, przy włączonym przycisku odsysania. Zdjąć przezroczystą pokrywę, wyjąć biały zbiornik z brudną wodą i wylać ją do kanalizacji, a zbiornik oczyścić. Korzystając z białego zbiornika, napełnić czystą wodą wbudowany zbiornik w tyle obudowy Puzzi, do 1/3 jego wysokości.
Przepłukać pompkę puzzi, wąż spryskująco-odsysający i dyszę podłogową przy włączonym przycisku spryskiwania, aż do wyczerpania wody czystej w wbudowanym zbiorniku. Wyjąć kabel zasilający z gniazda elektrycznego, zwinąć i zawiesić na obudowie urządzenia. Rozłączyć wąż i dyszę z urządzeniem i przechowywać je na obudowie Puzzi w specjalnych uchwytach na akcesoria.